Komisje i Nagrody KNLiTD PAN

W dniu 17 sierpnia 2020 r. w Katedrze Fitopatologii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu - nagrody za najlepszą pracę doktorską Pani dr Sylwii Budzyńskiej. Laureatka i Promotor są pracownikami Katedry Chemii, która należy do Wydziału Technologii Drewna UPP. W wydarzeniu uczestniczyli (na zdjęciu od lewej): prof. dr hab. Wiesław Olek, prodziekan Wydziału Technologii Drewna UPP; prof. dr hab. Małgorzata Mańka, czł. koresp. PAN, przewodnicząca komisji ds. nagrody KNLiTD PAN za najlepszą pracą doktorską; dr Sylwia Budzyńska, laureatka nagrody; prof. dr hab. Maria Rudawska, członek komisji ds. nagrody KNLiTD PAN za najlepszą pracą doktorską; prof. UPP, dr hab. Izabela Ratajczak, kierownik Katedry Chemii UPP; prof. dr hab. Mirosław Mleczek, promotor nagrodzonego doktoratu.

 

Z przyjemnościa informujemy, że na wniosek Komisji ds. nagród za najlepszą pracę naukową, w 2019 r. członkowie KNLiTD przyznali ją zespołowi w składzie: Andrzej M. Jagodziński, Marcin K. Dyderski i Paweł Horodecki za cykl 10-u spójnych tematycznie publikacji, pt.: "Mechanizmy determinujące różnorodność biologiczną w ekosystemach leśnych w układach o różnym stopniu przekształcenia".

Z przyjemnościa informujemy, że na wniosek Komisji ds. nagród za najlepszą pracę doktorską, w 2019 r. członkowie KNLiTD przyznali ją Pani dr inż. Sylwii Budzyńskiej za pracę doktorską, którą tworzy cykl 5-u spójnych tematycznie artykułów pt. "Obecność wybranych form arsenu w podłożu a efektywność fitoekstrakcji tego metaloidu w organach wybranych gatunków drzew".

Z przyjemnościa informujemy, że uruchomiona została kolejna edycja konkursu KNLiTD o nagrodę przyznawaną autorom najlepszych prac doktorskich za 2019 r. Nagroda w postaci wyróżnienia-dyplomu jest przyznawana corocznie za najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk leśnych w dwóch dyscyplinach: leśnictwo i drzewnictwo. Termin składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu - 29 lutego 2020 r. Wnioski należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące sposobu przesyłania dokumentów zawiera komunikat, formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin.

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiona została kolejna edycja konkursu KNLiTD o nagrodę dla autorów najlepszych prac naukowych. Nagroda w postaci wyróżnienia-dyplomu jest przyznawana za najlepsze prace naukowe z dziedziny nauk leśnych. Pod uwagę będą brane przede wszystkim: monografie naukowe, podręczniki i cykle publikacji (z wyłączeniem prac doktorskich). Wnioski przygotowane zgodnie z regulaminem będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 października 2019 r. Wszelkie niezbędne informacje zawiera komunikat i Regulamin.